Již podruhé tento měsíc jsme se chystali na zahraniční výjezd na sraz Mustangů. Tentokrát na Slovensko. Abychom si užili trochu krás Slovenska, domluvili jsme se se Staroušem a Martinem 05, že vyrazíme o pár dní dříve a podíváme se do Tater.

Vyjeli jsme ve středu 28.7. a postupně jsme se srazili u Devíti křížů a pak ve Starém Hrozenkově. Slovenskem jsme projížděli již ve třech za různě deštivého počasí. Osvěžením pro všechny, hlavě pro Martina a jeho osádku vozu, byla jízda několik kilometrů po nové dálnici v dešti se staženou střechou. Odpoledne jsme dorazili do Penzionu Deny v Belanských Tatrách, kde již máme osvědčené přátele, od nichž se nám dostalo vřelého přijetí. Během dvou následujících dnů, za stále nestálého počasí, jsme podnikli několik výletů po okolí, navštívili jsme Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Zakopané, Belanské jeskyně a další. Absolvovali jsme také dvě mezistátní česko-slovenská utkání a to v tenise a ve stolním tenise. Konečný stav byl 1:1.

V sobotu brzy ráno jsme vyrazili, doprovázeni tatranskou bouřkou, do místa konání III. Srazu Mustangů Slovenska do Trenčína. Na místě jsme byli okolo desáté hodiny. Přesně včas, abychom si mohli dát výborný guláš na přivítanou. Srdečně nás přivítali zástupci Mustangclubuslovakia a zařadili naše koně do svého stáda. Akce celková byla velkého rozsahu, kousek opodál se konaly sprinty různě vytuněných a nadupaných kár, včetně polského Malucha, či české Škody 120. MCS zařídil, že jsme si mohli mimo soutěž, ale s měřenými časy v poledne také na sprintech zablbnout.

Po příjezdu na sraz jsme potkávali hodně členů našeho klubu. Dorazila Jana 05 s manželem, David 05, Gašpo 05, Michal K. 09, Miloš 05 s dcerou ale bez auta a skupina milíkovských mustangářů v čele s Romanem Pančochou. Abychom se nenudili, vymysleli pro nás organizátoři srazu různé soutěže. Bylo to hodnocení nejhezčích aut oldies, nových generací, měření hluku z výfuku a dražbu modelů US cars. Musíme neskromně přiznat, že členové našeho klubu udělali organizátorům pořádný průvan v rozdělovaných pohárech. Já jsem dostal pohár za druhé nejhezčí auto v nových generacích a milíkovští si odnesli tři poháry včetně toho za TOP auto. Potom se na cestu zpět domů vydali Starouš a Martin, odjeli i moraváci.

Po seřazení vozů jsme v 16 hodin vyrazili na spanilou jízdu z Trenčína po okresce do Piešťan. Cesta probíhala v klidu až do chvíle kdy jsme museli projet silnicí obklíčenou ze všech stran radujícími se technaři. Ti z nás měli druhé vánoce. Nechtěli nás nechat projet, pokud jim nezadriftuju, tak jsem točil kolečka a točil kolečka. Museli jsme se vyhýbat sanitce, která nakládala již převeseleného mladíka a byli jsme docela rádi, když jsme se odtud se zdravou kůží dostali. Po příjezdu do Piešťan jsme absolvovali prohlídku muzea vojenských historických letadel. Pak jsme úprkem jeli zpět již po dálnici do Trenčína ubytovat se, vykoupat a převléknout na večerní show program pořádaný MCS v penziónu u letiště. Organizátoři nám zajistili i odvoz na místo a zpět. Musím přiznat, že sláva to byla veliká, byl břišní tanec slečen s ohněm, Elvis, ohňostroj i rocková kapela. Bylo pečené selátko, uzená kýta a Jameson a Jack Daniels zadarmo dle potřeby toho kterého mustangáře.

No, ráno v penzionu bylo velmi kruté. Počkal jsem do 11 hodin a vyrazil směrem k domovu. Cesta proběhla v klidu, Draka jsem pořádně protáhnul a těším se na další srazy, teď na ten náš v Bořeňovicích.

Bohumil Boban Kaláb

Pozvánka na 3. Zraz Mustangov Slovenska.

A ještě pár fotek od Jany, Davida a videa od Miroslava: