Bořeňovice 2010

19. srpna 2010

Bořeňovický sraz se konal již potřetí. Původně místo jen pro členy se postupně vyvinulo do podoby většího srazu pro širokou veřejnost, kam se vyjma desítek členů sjíždějí i nečlenové kterým možnost vstupu do klubu nabízíme, ale i velká fanouškovská obec značky Ford Mustang. Minule nám dopoledne poškodil déšť a tak jsme celou akci z května posunuli do prosluněného srpna. Letos jsme chtěli překonat velmi dobrou návštěvnost z loňska, proto Filip 69 s Přemkem 70, Tomášem 05 a dalšími zaměstnanci, intenzivně na místě prováděli úklid, štěrkování, postavily se stany a sezení a provedly se další úpravy, aby se celý statek posunul k dokonalosti. Vše bylo připraveno pro perfektní sraz. Bohužel intensivní celodenní srpnový déšť měl na akci drtivý dopad.

Na místo jsem na sedmou dorazil s Tomášem Rendlem a jeho kamerou, sledován Bulliťákem 08. Našli jsme zde po večerní veselici odpočívajícího Koudyho 79, dále už mnohem probuzenějšího Dannyho 69, Fílu a Přému. Postupně nás doplnil ještě Elvis 65 a Honza 68 s přítelkyněmi. Pavlina horká káva v termosce a perník byly jako balzám na již notně rozmočenou obuv ve které jsme po place pobíhali. Připravili jsme stan k vjezdu s pokladnou, stánek s klubovým shopem, dorazil i pojízdný stánek s občerstvením; smluveny byly ale dva, druhý se na to vykašlal, příště najdeme někoho kdo bude mít větší zájem. Přesunuli jsme sezení do míst které nebyly pod vodou, někteří se převlíkli do uniforem MP a rozešli jsme se na stanoviště v očekávání, že déšť půjde zase o sraz dál jsme čekali na návštěvníky.

Po desáté ranní již bylo na místě asi dvacet dalších klubáků, jelikož déšť ustal tradičně po Bobanově příjezdu, vše bylo hnedle veselejší, všude postávaly a debatovaly kroužky členů, užívaly se členské stravenky v občerstvení, z nově rozestavěné aparatury se již začaly ozývat první songy a akce nabírala obrátek. Bohužel po jedenácté začlo znovu pršet a to vydrželo až do večerních hodin.

Na akci přijížděli další klubáci a i pár nečlenů tu bylo, přijeli i fanoušci na kukec. Všechno bylo v běhu, technik Přéma prováděl i nabízené obhlídky aut pro zájemce, promítaly se i slíbené záznamy ze závodů 60. let, hudba hrála, klobásy se smažily, ale přes to počasí se nedalo dělat prostě nic. Uvítání, plánované představování zajímavých aut na place, improvizované soutěže ve zručnosti atd., to všechno se za neustávajícího deště provádět prostě nedalo. Když po druhé hodině začali místo opouštět první promáčení klubáci, rozhodli jsme se že uzavřeme hlasování a vyhlásíme aspoň výsledky, abysme rozdali poháry těm nejotrlejším, kteří tam s námi stáli v kalužích.

Pro tento rok jsme chtěli ocenit tři nejhezčí vozy v každé generaci Mustangů. Doufali jsme, že tak jako minulý rok bude z čeho vybírat a dorazí konečně i nějaké ty “dvojky”. Hrozné počasí přivedlo ale bohužel jen zlomek vozů, které jsme čekali, takže jsme mnohdy neměli komu poháry ani předat. V těchto kategoriích hodnotila odborná porota, za kterou se skromně označil klubový výbor. Pro zachování objektivity jsme ale všechny vozy členů výboru z tohoto hlasování vyřadili. Následně byl ohodnocen pohárem nejvzdálenější účastník a porota udělila ještě cenu odborné poroty, kterou jsme chtěli ocenit nějakou zajímavost, která se do normálního hlasování nevešla. Posledním pohárem byla oblíbená divácká anketa, ve které hlasovali všichni návštěvníci akce. Rozhodli jsme se, že poháry udělíme jen těm statečným, kteří s námi vydrželi až do těchto hodin. Ve všech kategoriích uspěli pouze členové klubu a i v divácké anketě byl vítěz stále přítomen:

Nejlepší Mustang 1. generace (1964 1/2 – 1973)

1. 1966 HardTop Coupé V6 pana Ludvíka “Ludvy” Brejchy

2. 1967 Shelby GT500 Eleanor pana Jaroslava “Kojaka” Krejsy

3. 1970 Mach 1 pana Ondřeje Vořecha

Nejlepší Mustang 2. generace (1974 – 1978)

žádný nebyl přítomen

Nejlepší Mustang 3. generace (1979 – 1993)

1. 1979 Cobra pana Vladimíra “Koudyho” Koudely

další nebyli přítomni

Nejlepší Mustang 4. generace (1994 – 2004)

1. 1994 Coupé V6 pana Lumíra Ludvíka

další nebyli přítomni

Nejlepší Mustang 5. generace (2005 – 2010)

1. 2010 Shelby GT500 pana Zdeňka Zabloudila

2. 2008 GT Bullitt pana Pavla “Bullitta6102” Šestáka

3. 2009 GT California Special pana Michala Kupky

Nejvzdálenější účastník

2005 Coupé V6 pana Davida Pražáka za 348 km z Havířova

Cena odborné poroty

2007 Coupé V6 pana Romana “Kaulika” Kaula

Divácká anketa o nejhezčí vůz srazu

1965 HardTop Coupé V8 A-code pana Martina “Elvise” Sihelského

Dorazilo i přes nepřízeň počasí 40 Mustangů, zatleskali jsme pak pak jejich promoknuvším osádkám i fanouškům, což byl pro většinu lidí pokyn k tomu se rozloučit a jet se naložit do horké lázně. Pro ty co na místě ještě zůstali se vytvořil improvizovaný kinosál uvnitř jedné z budov kam naštěstí neteklo a na velké obrazovce se pouštěly záznamy ze závodů a filmy. V pět hodin jsme propusili dj se zvukařem, kteří venku stáli již notnou dobu sami, vyrovnali se také se stánkem s občerstvením a bylo hotovo. Jelikož jsem na sobě od rána neměl suchou nit, rozloučil jsem se se všemi zůstavšími a vyrazil s Tomášem k domovu. Ve chvíli našeho odjezdu na místě byly již jen tři klasiky a dvě pětky.

Snažili jsme se vybrat pro tento sraz lepší roční období než květen a nepovedlo se to. Kdybysme tuto akci umístili jinam třeba na betonové parkoviště, účast by byla stejná, protože lidi by stejně v tom marastu museli přijet a to by se jak vidno většině stejně nechtělo. S takovouto hrůzou bysme se asi dokázali částečně vypořádat jen na akcích jako je Krumlov nebo byly Solenice, kde by se osazenstvo rozešlo do hospůdek a restaurací v okolí, a kde jsou ubytovací možnosti velmi rozsáhlé. Minulý rok déšť zničil slibnou akci našich východních sousedů, letos si to v Trenčíně skvěle vynahradili. Nezbývá než doufat, že nám zůstanete nakloněni i vy a že příští rok nás počasí trápit nebude. Děkuji všem kteří nám s realizací akce pomohli!

Honza Orna

 

Fotky z předávačky na doplnění od Přémy
Fotky na doplnění od Jany Mrhalové
Fotky na doplnění od Tomáše Dvořáka
Fotky na doplnění od Miloslava Hrabaně

Reportáž od Miroslava:

http://www.youtube.com/watch?v=NOCwsjO82eso