Na tuto akci nás upozornil člen rakouského klubu Pavel Kohout. Sraz se konal asi 100 km od Českých Budějovic, tak se někteří z nás rozhodli, že se zajedeme podívat.

Původně jsem plánoval, že pojedu i já svým Stangem, avšak prasklé sání z minulého víkendu jsem musel objednávat, takže jsem se přidal k Honzovi (č. 3) jako spolujezdec, ovšem ten také nejel Stangem, na kterém pořád pracuje, tudíž jsme nakonec dojeli Mondeem, což nás oba velmi mrzelo, ale nešlo s tím nic dělat.

Do Rakouska jsme dorazili přibližně na devátou ráno a ihned jsme s přestávkami vyráželi na lov našimi foťáky. Auta dorazila opravdu nádherná, hlavně úžasní zástupci první generace Fordu Mustang. Tento sraz měl za své přední téma 40 let značky Ford Mustang a proto každý Stang, který přijížděl byl odesláno do řady k pódiu, aby si lidé mohli všechny auta dobře prohlédnout. Věřte nám, bylo se na co dívat, celkem přibližně 20 Mustangů a další přijížděli. Několik z nich najdete ve fotkách. Jen nás docela překvalilo, že jsme na sraze neviděli snad vůbec žádné zástupce druhé a třetí generace. Na to nás upozorňoval i Pavel Kohout, že prý v Rakousku nejsou; zajímavé. Při korzování mezi obchůdky jsme náhle spatřili již notoricky známý název W.R.A.A.M. 🙂 A ano, nemýlili jsme se, byl tam opět Standa (č. 9). Dali jsme pár slov, nicméně nechali jsme Standu věnovat se obchodu.

Kolem poledne dorazil i Jirka (č. 4 a 13) s rodinou a kolegou, který řídil jeho druhý vůz. V tradiční dobré náladě jsme podiskutovali a následně opět pokračovali ve focení a procházení na celém srazišti. Přibližně ve tři odpoledne dorazil Tomáš (č. 5) s manželkou, o kterých jsme věděli, že na sraze budou přespávat ve stanu. Jak byla chvilka dali jsme pár slov. Po čtvrté hodině jsme se už rozloučili a vyrazili k domovu.

Celkově sraz pokládám za velmi povedený, odvedli tam kus práce. Ze srazu čiší tradice a zkušenost, která by pro naše srazy měla být inspirací. Pokud příští rok budete mít čas, neváhejte a dojeďte, cesta je úplně v pohodě. Teď už jen věřit, že příští rok bude i můj Stang pojízdný 🙂

Honza Orna
96 GT