Další letošní výlet jsme naplánovali na poslední sobotu srpna jako takové symbolické rozloučení s prázdninami. Velkou smůlu měl Miroslav 68+70, kterému se při cestě do Prahy zadřelo ložisko na předním kole, takže nedorazil na sraziště, včas se omluvil i Miloš 05. Nakonec jsme se na odpočívadle sešli skoro na minutu přesně Bohumil 08, Honza 04, Pavel 08, Miroslav 05, Alexej 05, Martin S. 65 a Petr 94. Téměř všichni jsme si na výlet vzali nějakého domácího rodinného příslušníka, abysme měli si s kým za jízdy povídat.

Vedoucí zájezdu přišel s novinkou a přesně stanovenými pravidly, a to první a poslední měli vysílačky a jelo se tak, aby to vyhovovalo nejpomalejšímu členu výpravy. Naprosto bez problémů jsme dorazili k Mladé Boleslavi, kde se k nám připojil Roman 07 a všichni kochajíce se pomalou jízdou (abychom viděli a byli viděni) a krásnou okolní přírodou, jsme dorazili pod hrad Trosky.

Výšlap 200 m do kopce některé znavil tak, že jsme si museli všichni odpočinout a dát si doping v podobě klobásky či párku. Posledních 100 metrů jsme již zvládli v pohodě. Prošli jsme obě věže, Pannu i Babu a vyšplhali jsme se jak nejvýš to jenom šlo. Potom jsme potěšili diváky na parkovišti troškou obroušení pneumatik a vyrazili jsme směr Jičínské náměstí.

V Jičíně jsme si dali zmrzlinu, obešli náměstí a protože už byla jedna hodina po poledni, vyrazili jsme do Road Café do Pardubic. Před Pardubicemi se vedení kolony ujal domorodec Miroslav 05 a bez problémů nás dovedl do repliky typické americké restaurace dob již trochu minulých. Protože jsme nikam nespěchali, každý si objednal na co měl chuť a v 16 hodin jsme společně vyrazili směrem ku Praze.

Po cestě již jsme si jeli každý svým tempem a postupně jsme se za jízdy loučili. Věřím, že stejně jako mně, se výlet líbil i ostatním účastníkům zájezdu a budeme se všichni těšit na další, a to možná ještě tento rok. Děkujeme samozřejmě hlavně Bohouškovi, že opět zařídil ideální počasí na výlet.

Bohumil Kaláb

Pár fotek na doplnění od Alexeje Stupenkova