Pro amerikánskou veřejnost byly tradiční Luštěnice vrcholem sezóny, šešly se tu opět stovky aut a tisíce návštěvníků. Naším klubovým vrcholem bude zcela jistě sraz v Českém Krumlově, přesto si mnoho našich členů udělalo čas a aspoň na chvíli na akci dorazili, přestože počasí ráno určitě vylekalo spoustu majitelů nablýskaných plnokrevníků.

S malým mezipřistáním u tradiční pumpy po cestě z Prahy do Boleslavi, jsem na místo akce dorazil v čele kolony asi 10ti Mustangů kolem deváté ranní. Pořadatelé dodrželi slovo a vyčlenili nám místo, kam se mohlo poprvé složit dost Mustangů v jedné řadě. Natáhli jsme náš klubový banner, vyndali stolek se židlemi a začali úřadovat: platby členských příspěvků, přijímání nováčků, prodej klubového zboží, rozdával jsem klubové vizitky za stěrače, vysvětlovali jsme výhody členství atd. Do klubu jsme na místě přijali tři pěkné Mustangy, což vůbec není v době krize špatné 🙂 Uvidíme, jestli se někdo přidá ještě později.

Ukázaly se desítky našich členů se svými úžasnými Mustangy, a to jak s klasikami, tak zde byly zastoupeny i Foxy, čtyřky a samozřejmě mohutně opět i pátá generace. Spousta klubáků dorazila bez aut, na kterých se buď něco opravuje nebo renovuje. S většinou jsem prohodil pár vět, zodpověděl pár dotazů a často povídal o přípravách na Krumlov. Pěkně nám ten klub roste, dámy a pánové, a je to zásluha každého z vás, že se k nám stále přidáváte a náš klub tím nabývá na počtu i významu, a také je to částečně odměna pro výbor klubu, že směr kterým klub vedeme je správný. Ať se to někomu líbí nebo ne, Mustangů bylo v Luštěnicích opět nejvíce. Všichni ostatní nám mohli tiše závidět 🙂

Tento rok snad poprvé bylo gastro zvládnuto na profesionální úrovni bez otravných front, stánků s jídlem a pitím byl dostatek. Byly zde také prodejny zboží a cetek americké provenience, nafukovací hrad pro děti, muzeum modelů aut a další laskominy jako třeba Trdelník. Na place se odehrávaly tradiční burnouty, stuntrider show našeho známého Marka Černého (Auto Moto Party v Plané) na motorce, jízda zručnosti, fire show a IronMan show. Prostě americký den pro celou rodinu. Počasí přiliš akci nepřálo, slabý déšť střídaly podzimní studené vichry, které se mísily s chvilkovým jasnem. Dalo se to ale vydržet, na podzimních akcích je nutno s těmito vlivy počítat.

Celkově velká a povedená akce, každý kdo tam byl poprvé byl určitě nadšený, ostatní matadoři si jistě taky našli něco pro sebe. A teď už jen jeden víkend volna a jedeme společně do Krumlova, to bude pohoda!

Honza Orna

Pár fotek na doplnění od Miroslava Rulfa