Letňany 2009

26. září 2009

Znovu jsme zavítali na sraz amerik v pražských Letňanech a znovu jsme dokázali naši organizační schopnost – od samého rána nás tam bylo nejvíce a k naší velké radosti dorazilo konečně mnoho našich veteránských Mustangů.

V průběhu dne přijížděli klubáci jak se jim to hodilo, vyslali rodiny na nákupy nebo do kina a v klidu se jako vždy debatovalo u otevřených kapot. V dispozici byla rampa, kde bylo možno své auto představit, kdy mezi prvními tam od nás s odhodláním se ukázat vyjel Ondra (72) se svým letos dokončeným Machem 1 a pozdravil užaslé publikum pozdravem: “Vítejte!” 🙂 Následovaly všechny informace o vozidle i historii tohoto moc pěkného kousku, které jistě každého potěšily. Na rampě se objevovaly různé zajímavé americké značky, které jistě stály za pozornost. U pódia bylo několik tradičních obchůdků se zbožím americké provenience, ať už oblečení, vlajky, spz nebo jiné cedule.

Na místě se kupodivu ukázalo několik Mustangů, které se z neznámých důvodů stále do našich řad nepřidali. Rozdal jsem jim naše vizitky a tak věřím, že by se někdo z nich přidat mohl, auta to byla všechna pěkná. Ve chvíli kdy jsme debatovali u mého Macháče se u nás objevil Milan, dal se do řeči a ta byla zakončena tím, že jsme ho pumpli o tisícovku a přidali s jeho GT 2000 do našich řad. Zatím je auto po nehodě, takže jej snad do měsíce zprovozní. Jedno za nejhezčích aut na sraze měl Mirek K. – byl to úžasný GT California Special z roku 68. Proti přidání k nám nic neměl a tak jsme se s ním také dohodli. Přidal i svého Fastbacka 68, na jehož fotky se už těšíme. Co se náboru týče, opět úspěch.

Sraz před čtvrtou vrcholil předáváním pozlacených pohárů vítězům mnoha různých kategoriích. Z našich se radoval Ondra s Machem 1 72, Juergen s GT500 67 a nováček Mirek K. s GT California Special 68. Pak už nezbývalo než se rozloučit a už velmi vyprázdněné místo akce s kvílením gumy opustit.

Podívejte se pod fotkami na první reportážní video z naší akce od Tomáše Rendla, děkujeme!

Honza Orna

 

Reportážní video od Tomáše Rendla:

Verzi ke stažení naleznete zde.

Pár fotek na doplnění od Tomáše Rendla
Pár fotek na doplnění od Miroslava Rulfa
Pár fotek na doplnění od Alexeje Stupenkova