Tuning Party 2010 Praha

17. dubna 2010

Necelý měsíc před začátkem této akce jsme na ni dostali pozvání od pořadatelů, neboť si vysnili účast několika klubových Mustangů. Nemohli jsme je zklamat, jejich výběr dle dohody doplnili novějšími Mustangy a se silnou skupinou jsme se vydali do víru velkoměsta – do Music clubu Óčko u pražského Kongresového centra.

Vyrazil jsem po půl dvanácté a po cestě v Hostivicích přibral Petra (69) v jeho Mach1 69 “Rihannou”. Dál jsme pokračovali na dohodnutou schůzku u benzínky OMV na magistrále před sjezdem na Kongresák. Tam na nás již čekali další parťáci a postupně se sjel celý tým: Kojak (67) s čerstvě dokončenou Eleanorou, Honza (68) se Smajlikem, Jirka (05) s V6tkou, Martin (05) s Roushem Stage 1 convertible, Boďas (05) se Saleenem convertible a MichalKR (09) s jeho GT500KR. Doplnili nás ještě Kloadovci, kteří se vydali na tuto akci propagovat jejich podnikání, což si dohodli s pořadateli sami. Ihned po kompletaci skupiny jsme vyrazili a vjeli přímo do garáže pod klubem, kam nás směřovali pořadatelé.

Zprvu nás překvapil poměrně malý prostor, rozkoukávali jsme se, po chvíli jsme se začali řadit a zorientovali se. Jedná se o skutečně relativně malou podzemní garáž, ze které se chodí do onoho klubu. Po nás se tam začaly objevovat tuningová auta, které Mustangář asi úplně neocení, ale aspoň jsme se podívali. Za hodinu bylo parkoviště plné, majitelé doblýskávali auta, my jsme připevnili klubové bannery a pomohli Jirkovi se shopem. Volno do otevření pro veřejnost využil každý dle svého – někteří šli na něco k snědku, jiní se ven slunit nebo na průzkum města. Na chvíli nás tam navštívil i Miloš (05), který šel z jiné akce, které se v Praze zúčastnil.

Ve čtyři hodiny se brány klubu otevřely, nicméně očekávané davy se neobjevily. Když se tak nestalo ani za hodinu, i naši klubáci se rozprchli po place a u aut se stavovali jen na kontrolu. Jak večer postupoval, účast se pomalu zvedala, po deváté to dostalo úplně nový rozměr. Partičky mladých lidí obklopovaly auta, fotili se u nich, promu pomáhala i řada hostesek, které když se někde zastavily na focení, hned se kolem nich vytvořil hlouček fotografů. My jsme trpělivě odpovídali na obligátní sadu dotazů, kterými jsou 1) Jakou to má maximálku? 2) Kolik to žere? 3) Kolik to stálo? a u shopu pomáhali Jirkovi, abysme tam jen neseděli a nenechali ho se tam prudit. Výsledky prodeje byly ale přesto žalostné, pokud si vzpomínám, jen tílko, tričko a klíčenka. Lidí později bylo docela dost, ale nikdo nic nekupoval, všichni se jen fotili, brali letáky na Hoškovice a vizitky. Přesto svou promo činnost jsme odvedli dobře a po této akci se na čas jistě návštěvnost našich stránek zvedne. Věříme také, že se lidi přijedou podívat i do Hoškovic.

Akce to byla netypická. Podívali jsme se do klubu, kam bysme se asi jen tak nevypravili a provedli Mustangům zase nějakou tu prezentaci. Nevím jen jak moc šťastné je snažit se spojovat úplně jiné světy tuningů a amerik, ale třeba je to jen můj názor. Přijeli jsme, viděli jsme a ve finále jsme se bohužel docela nudili. Proto jakmile odbyla jedenáctá noční, sbalila většina saky paky a vyrazili jsme domů. Noční jízda všechny kteří deset hodin postávali kolem aut jistě trochu rozveselila. Díky všem za účast!

Honza Orna

Reportáž na portálu AutoFun
Reportáž na portálu Tuningy.com
Sada sexy fotek od Vladimíra Kolečkáře
Pár fotek na doplnění na Party Planet
Pár fotek na doplnění od Mrazikcompa