Český Krumlov 2010

12. září 2010

Letošní sraz v Českém Krumlově pro členy Mustang Riders Clubu byl naplánován dlouho dopředu, ale počasí bylo sázkou do loterie. Dny před srazem byly studené, samá voda, ale dlouhodobá předpověď dávala naději na zlepšení.

Po různých domluvách začala krystalizovat první skupina, která měla vyrazit už v pátek. Danny 69 dorazil do pivovaru asi v pět odpoledne jako první. Pak přijel Marcel se Saleenem a třetí do party klubový kameraman Petr. Ale potkali jsme se až v sobotu ráno. V sobotu po deváté hodině se začali sjíždět další klubáci a pivovarská zahrada se utěšeně plnila plnokrevníky.

Po chvíli klábosení jsme se dozvěděli, že na náměstí probíhá akce Den s handicapem a čas spanilé jízdy se kvůli tomu posouvá z původních 11:00 na 12:15 hodin. Vpoledne dorazili pánové od Městské policie a pomalu jsme začali startovat. Ve čtvrt na jednu jsme vyrazili do historického centra města, kde byli po trase připraveni kameraman Petr s fotografem Hynkem, a okamžitě jsme v uličkách vzbudili zaslouženou pozornost. Asi po 30-ti minutách jsme se vrátili do zahrady, dali si volno na oběd a část klubáků čekala na druhou hodinu odpolední, kdy měla začít exkurze pivovaru Eggenberg. Nakonec nás šlo asi 20, mnozí z ostatních byli již vloni, ale o to víc na nás vyšlo při ochutnávce kvasnicového ležáku. Pak už jsme se všichni shromáždili v pivovarské zahradě a pomalu se začal rozjíždět program.

Mezi našimi Stangy se objevil velký konkurent: bakelitová karoserie nepodléhající módním vlivům ani korozi, dvoutaktní motor pracující na principu náhodných výbuchů. Majitel byl velmi důležitý host zajišťující hudbu. DJ naplnil prostor dobře vybranou muzikou, ve stanu se začal točit zlatavý mok, čichové buňky zachytily první kouřové signály z roztápějícího se grilu a díky krásnému počasí všude panovala výborná nálada. Klubáci korzovali po zahradě i po městě, okukovali své oře, vyměňovali si zkušenosti a pohodu nám nic nemohlo zkazit.

A pak už to šlo ráz na ráz: zvukař, kapela Mordor´s gang doplněná mladíky Twisted Rod z Prahy, kteří hrají všichni v rytmu rock´n rollu, pódium se začalo plnit aparaturou a v našich řadách to začlo jiskřit v očekávání večerního koncertu. V sedm začali kluci hrát a rozvlnili snad všechny klubáky. Fakt jim to šlapalo báječně. Asi 3x sice vypadl proud, ale to nás nemohlo rozladit a dalo nám to trochu času na vydechnutí. Když se problémy s proudem vyřešily, nastoupili Mordoři a Mustangáři se znovupustili do tanečního reje, který pokračoval i po koncertě za tónů hudby od DJ. Absolutním tanečním králem se stal Roman Kaulík, jehož taneční kreace nás uváděly v úžas ať už tančil vsedě nebo vestoje. Dalším vrcholným vystoupením bylo Bobanovo asi 15-ti minutové sólo se žížalou, které bylo zakončeno kvůli totálnímu vyčerpání žížaly. Dannymu nechali zahrát sólo, protože sraz vyšel na den jeho narozenin, pak další sólo pro Bobana a jeho železnou Spartu. Když docházel třetí sud, rychle byl dodán čtvrtý, aby se zabránilo prostojům, a nic nás nemohlo zastavit. Ale to už byla půlnoc a padaly nám víčka. Pomalu jsme se loučili a rozcházeli se do svých penzionů za zaslouženým spánkem. Tvrdé jádro se zástupcem Krumlova ještě navštívilo jeden z místních barů na kapurkovou.

V neděli v 11 ráno jsme se sešli v zahradě, vydali se na poslední prohlídku města, celou akci zakončili obědem na břehu Vltavy a pak už nic nebránilo našemu odjezdu. Chtěli bychom poděkovat vedení i pracovníkům pivovaru Eggenberg za vše, co pro nás udělali. Všichni klubáci byli skvělí, zábava jela, počasí nám přálo, zúčastnění vypadali spokojeně a proto to děláme.

Tak zase někdy někde pod modrou oblohou. My jsme MUSTANGRIDERS! Kdo je víc?

Zdeněk Danny Fink