Srazová sezóna se pomalu a jistě ubírá ke svému konci a jeden z posledních srazů nás čekal kde jinde, než v Milíkově. Několik dnů před víkendem panovalo po celé republice néé-moc příznivé počasí a proto byly obavy jak to vůbec dopadne a jestli to nebude fiasko viz. Bořenovice 🙂 Ale nebe se nám vodou nenaplnilo, takže jsme mohli v pohodě vyrazit.

Jelikož příjezd byl možný od pátku, něktří toho využili a sjeli se už ve zmiňovaný den. Já osobně jsem vyrazil v sobotu hnedky ráno, abych byl na místě kolem desáté, jelo se v pohodě a těsně za Frýdkem jsem dojel bílé GT500 nějakého chlapíka jménem Radek (který není členem), takže jsme zastavili prohodili pár slov a pokračovali spolu až na místo. Od hlávní silnice měli oraganizátoři značení udělané na jedničku a nebyl tudiž žadný problém najít místo konaní. Hnedky při přijezdu nás vzorně navedli k uvítacímu stánku, kde se klasicky dostala nějaká ta „igelitka“ s upomínkami od sponzorů. Auta se řadila pěkně vedle sebe na travnaté srázovité ploše, kde některým dělala problémy mokrá tráva a lehce podmačený povrch, ale nakonec každý svého oře na určené místo dostal. Po vystoupení z auta jsem se hnedky telefonicky spojil se členy Davidem 05 a Michalem K.09, kteří tu byli již od pátku. Těsně předemnou dojel i Miroslav 10 a posléze i Rulfík 05. Velmi početné zastoupení tu měli kolegové ze slovenského clubu, a to samé zastoupení tu měly vozy s písmenem „T“ na RZ. Takže se tu mluvilo hodně krAtce :)). Divím se, že nepřijel skoro nikdo ze západnější strany republiky a je to veliká škoda, protože by se i tak velké zastoupení majitelů Mustangů mohlo ještě více rozšířit. Nevím konečná čísla zúčastněných Mustangů, ale kolem padesátky to mohlo být.

Program akce byl bohatý jak pro majitele vozů, tak i pro veřejnost. Bylo tu Xmožností čím se bavit, první taková soutěž byla o nejhlasitější výfuk, ve které jasně vládly klasiky, mi všichni s novějšími vozy jsme si ani neškrtli :)))) Hnedky následovalo vystoupení pána který je mistrem světa i evropy v disciplíně zvané „práskání bičem“ …….co k tomuto výkonu říci……..snad jen, že Indiana Jones se má ještě co učit :)) Nejočekávanějšim programem bylo tzv. Milíkovské esíčko kde bylo za úkol v nejrychlejším čase projet úsek silnice s jednou pravou a levou zatáčkou, ovšem pořadatelé nechtěli riskovat nejaký karambol, tak v každé zatačce byl postaven košík a každý pojíždějící musel zastavit a vhodit do něj jeden brambor, který dostal na startu :))) Šlo spíše o srandu než o nějaké skutečné zavodění. Jediná chybička na tomtu bodu byla, že před startem a seřazením aut došlo k chybě na časomíře, takže se čekalo v autech asi půl hodinky navíc. Jinak po celý den byla možnost vyhlídkových letů vrtulníkem nebo horkovzdušným balonem. No a zájem byl velmi vysoký.

Klobouk dolů, takovou akci uspořádat, občerstvení i nákup suvenýrů tu byl nespočet a stále se na hlaním place něco dělo, takže super. A hlavně jak už bylo řečeno, vyšlo počasí!! Stačí tedy pořadatelům pogratulovat ke zvládnuté akci a příští rok opět v Milíkově!

František Franky Brdečka

Fotky na doplnění od Davida Pražáka
Fotky na doplnění od Přemysla Sadovského
Fotky na doplnění od Viktora Nevrly
Fotky na doplnění od Ice Mana

Videa od Miloslava Svobody:

Původní povánka na akci: