Na hlasitá přání našich členů a návštěníků minulého ročníku, dohodli jsme se opět s kolegy s 1st Veteran US Car clubu Praha na uspořádání hoškovických sprintů. Pro posílení rozpočtů klubových pokladen jsme tentokrát poprvé využili příspěvků od čtyř sponzorů akce, kteří se nemalou měrou podíleli na tom, že náklad za celé sprinty byl pro oba pořadatelské kluby naprosto minimální. Děkujeme za podporu akce!

Do Hoškovic jsem vyrazil s Dannym 69 a Koudym 79 už v pátek večer. Chtěli jsme Zdeňkovi Košárkovi a jeho klubákům pomoci s přípravou místa a zároveň po nějakém čase pořádně pokecat. U vjezdu na letiště nás ale zastavila zamčená závora od které se ztratil klíč 🙂 Po chvíli se kolona za ná

mi začala rozšiřovat, přijel Elvis 65 a další amerikáni. Když dorazil i Zdeněk, uskutečnil rozčarovaný telefonát s „věží“ a byl nám udělen souhlas k odstranění zámku hrubou silou, neboť klíče měl kdo ví kdo. Provedlo se a nafárali jsme na plochu. Tam již stál hlavní stan a pomalu přijížděli další nedočkavci se svými amerikami. Dorazil taky Honza 68 s civilem, ve kterém však dovezl nenahraditelný benzínový agregát pro stánek s občerstvením. Vytáhly se křesílka, zásoby piva a doutníků, a rozjela se nenucená pohodová party. Později ještě dorazil Míla 06 a Vosel 65+08.

Brzy ráno nás ve stanech a autech probudil mohutný déšť. Doufali jsme, že se to do rána rozplyne, ale přeháňky se stále vracely. Když jsme kolem sedmé začali vylézat z improvizovaných pelechů, déšť začal ustávat a vítr rozfoukával mraky i kaluže. S prvními návštěvníky plocha již byla téměř suchá a tak jsme si oddechli. Dorazil stánek s občerstvením, Koudy s Alešem zatloukli kolíky kolem dráhy a natáhli pásku, pomohli jsme Jirkovi 05 postavit shop a jak Mustangářů přibývalo, rozplynuli jsme se do davu.

Jak se plac plnil amerikami i našimi klubáky, závodníci byli povinni dorazit na nutnou rozpravu, která se svolala k časoměřičům. Potěšilo nás, že drtivá většina účastníků respektovala naše omezení a přivezli si helmy a hasičáky. Možná i proto se nic nikomu celý den nestalo. Šéf trati také vysvětlil závodníkům pravidla provozu a funkci časomíry. Jelikož v průběhu této rozpravy se skupina návštěvníků vydala na sprintovou dráhu z druhé strany, museli být po příjezdu vykázáni, neboť vjeli na místo zcela neoprávněně a kdyby se již sprintovalo, hazardovali by s životy závodníků. Jelikož se tyto nešvary začaly množit, oba kluby poslali hlídky k bráně letiště a také na onen konec dráhy, kde otáčeli všechny blázny, kteří chtěli přijet jinudy než tak jak bylo jasně znázorněno na letáku už minulý rok. Hlídku jsme dvakrát vystřídali, aby tam někdo neproseděl celý sraz. Příští rok toto bude nutno řešit pořadatelskou službou, aby se mohli všichni klubáci bavit.

A šlo se sprintovat! Každý měl tři kvalifikační pokusy, na které se jezdci řadili dle toho jak se jim chtělo. Z nejlepších časů se dle kategorií rozřadily dvojice nejlepších sprinterů a zahájil se vyřazovací pavouk. Velkému zájmu početného publika se těšily zejména souboje Mustang VS jiná amerika, které Musta

ngáři drtivě vyhrávali 🙂 Finále sprintů veteránů vyhrál Filipův „Komíňák“ z roku 70 na plné čáře, mezi novými auty si zlato odvezl Boban 08, který po celý den neměl konkurenci. V improvizovaném superfinále Boban VS Filip pak triumf sebral opět Boban když Filip s Komínem prořadil. Přesto to pro nás byl opět velmi úspěšný den a Mustangy opět předvedly, že na ně „Krevety“ ani třeba Camaro nebo Challenger nestačí. Uvidíme, kdo sebere odvahu a přijede si to za pár týdnů s námi rozdat ve Tchořovicích.

Celý den nám počasí už přálo, přestože bylo pod mrakem jako vloni, stejně jsem měl večer spálenou hubu 🙂 Tentokrát díky Zdeňkově velké mediální snaze dorazilo již poměrně hodně lidí, doufáme že byli spokojeni tak jako klubáci. Akce se povedla, utužili jsme družbu s našimi kolegy ze spřáteleného klubu, vybralo se pár peněz na MDA Ride, která bude již příští týden a celkově si o hoškovickém sprintování zase budeme rok povídat. Díky všem kteří přiložili ruku k dílu a díky rovněž i všem sponzorům!

Honza Orna

Krátká poznámka webmeisterova: Jelikož se na nás kluci z MDA Ride přijeli podívat, napsali o naší akci taky krátký report.