Sobota 25.6.2011 se pro náš klub nesla ve znamení pomoci lidem postiženým svalovou dystrofií.

Do Portheimky jsme s Pavlou dorazili v 8 hodin ráno, doladili s Káďou (hlavním organizátorem) nějaké drobnosti, postavili Mustanga na určené místo před kostelem a začali chystat věci. Během chvilky dorazil Jarda 06, aby nám se vším pomohl a za pomoci motorkářů jsme postavili stan, pověsili banner a připravili vše ostatní. Tou dobou už se Portheimka probouzela k životu, k čemuž určitě hodně přispěla hudba z monstertrucku, přijížděli další Harleye, atrakce a stánky začínaly fungovat a objevovali se první návštěvníci.

Přesně v 10 hodin dorazila naše početná skupina ve složení Danny 69, Pavel Bullitt, Kerim 07, Míra 05, Houska 10, Boban 08, Miloslav 06, Vosel 08 a ještě chviličku po nich dorazil Boďas 05. Všichni zaparkovali vedle kostela, rozpovídali se, lidé začali okukovat jejich auta a mezitím si děti z Parent projectu vybrali toho svého nej Mustanga pro spanilou jízdu. Klubáci zašli na obhlídku parku a někteří i na snídani a pivko od Frííčka.

V parku již byl program v plném proudu. Na pódiu hrála skupina Strahov, Jakub Smolík, děti dováděli ve skákacím hradu, zájemci se mohli nechat vyfotit na motocyklu Harley – Davidson a okamžitě dostali fotku s sebou za drobný poplatek ve prospěch MDA. Dále ukázky historického šermu, indiánský stan s Vinetouem Mario Kubcem, body painting, kadeřnictví Wella, úkázka Thai boxu, káva od Nespressa, stánek VZP, nemohl chybět ani stan Mda ride s propagačními předměty a dále stánky s dobrým jídlem a pitím. Před kostelem byly stánky dalších partnerů akce, od nás po levé ruce energetické nápoje Redwolf, trenažér jízdy po zadním kole, psí pomocníci a před kostelem Autotrio, motocykly Royal Enfield, Dream cars a především Oto Bock s pomůckami pro tělesně postižené.

To už se ale přiblížila půl jedná a tedy čas spanilé jízdy. Kluci za pomocí rodičů začali pomáhat dětem do aut. Naší kolonu vedl Danny a uzavíral jí Jarda s convertiblem a jednou malou princeznou, která krátce po vyjetí usnula. Vyjeli jsme z Anděla na Smíchov, přes Barrandovský most do Chuchle a dále na Zbraslav, kde jsme přes most Závodu míru přejeli Vltavu a průjezdem přes Komořany, Modřany a Braník jsme se dostali na nábřeží a odtamtud přes Palackého most zpátky na Anděla a zpět do Portheimky. Celá spanilá jízda byla perfektně zabezpečena, bez jakéhokoliv zastavení či roztržení a za to patří velký dík motorářům, kteří mají tento systém perfektně zmáknutý.

Po návratu na pozice jsme všichni dostali hlad a šli něco zakousnou, buď ke stánkům nebo do blízké restaurace. Kolem půl druhé začala akce nabírat rychlý spád, kolem podia se utvořil shluk lidí a na pódiu se začali dít zajímavé věci. Volba nejkrásnější motorky, kterou paradoxně vyhrál zelený Simson, poděkování největším partnerům a dárcům, kteří přispívají častěji a proslov pana starosty Prahy 5.

Pak přišel čas na předání šeků od přítomných partnerů a to byla i chvíle pro nás. Mezi členy našeho klubu se vybralo krásných 8.200,-Kč a náš šek s touto částkou jsem za klub předal a peníze velmi rád dal do kasičky MDA. Pro pány byla zajímavá dražba trička od Fríí, které na sobě měla Miss 2009 Iveta Lvovská a vydražilo se za moc pěknou sumu. Největším hitem pro všechny přítomné a hlavně pro majitelé Harleyů byla dražba košile podepsaná majitelem firmy Harley – Davidson, Willi G.Davidsonem, která se vydražila za 23tisíc. Suma sumárum se vybralo 502tisíc pro lidi se svalovou dystrofií, čímž byla překonána částka jednoho miliónu korun během prvních tří ročníků této akce.

Kolem čtvrté odpolední začali lidé balit a odjíždět. Ještě jsme si na závěr poslechli opravdu perfektní Janis Joplin Revival, poděkovali organizátorům a vyrazili k domovu.

Celkově to byla velmi povedená a potřebná akce pro dobrou věc a jsme moc rádi, že jsme mohli být její součástí. Dokonce vyšlo i počasí na které jsme tolik spoléhali. Věřím, že naše účast udělala lidem a hlavně dětem, které jsme svezli velkou radost.

Velký dík patří našim členům, kteří přispěli a všem, co se osobně zúčastnili.

Dále musím poděkovat za perfektní přípravu celého dne Káďovi Kadeřábkovi, který je otcem MDA Ride a hlavně skvělý člověk, jeho blízkým, lidem z MDA, motorkářům a vůbec všem, co se na organizaci a hladkém průběhu podíleli.

Honza 68

 

Reportáž BoomTV:

Fotky na webu MDA Ride a na Rajčeti od Parent Project. Ještě před akcí otiskly Radniční noviny Prahy 5 na sedmé straně krátký článek.

Videa:

A ještě video na serveru Metropol.cz a reportáž na serveru TVP5.cz.

Na závěr pár fotek od Honzy (68) a organizátorů celé akce:

Pozvánka na akci: