16. července se na letišti v Tchořovicích u Blatné konaly první sprinty pořádané Mustang Riders Clubem. Na akci se nám podařilo sehnat jako mediálního partnera rádio KISS Jižní Čechy, takže týden před akcí běžel v rádiu spot na akci.

Na letišti jsem se a Elvis (65) a Honza (68) sešli již v pátek, po briefingu a menších přípravách jsme vyrazili nocovat do Strakonic. Hned brzy ráno jsme vyrazili zpět na letiště kde jsem již našli připravující se stánkaře kteří už rozpékali rošty a roztáčeli pípy. Hned jsem se vrhli do příprav a organizace.

I když od brzkého rána bylo krásné počasí, tak nás na letišti moc nebylo a začínali jsem mít obavy jaká bude účast, ale slunné sobotní ráno asi nepřálo brzkému vstávání a auta se začali sjíždět až kolem 10 hodiny, nakonec přijelo asi 60 amerik, z toho jich 40 závodilo. Začali jsme kvalifikačními jízdami, kde si mohl každý zajezdit s kým chtěl a záleželo jen na zajetém času. Pak byla pauza aby jezdci i auta mohli vydechnout, kdo chtěl mohl se mezitím občerstvit ve stáncích, zakoupit nějaké drobnosti, okukovat auta nebo si nechali změřit výkon na mobilní motorové brzdě která byla k dispozici, navíc pro členy MRC za zvýhodněnou cenu. Vše dokreslovala dobrá muzika.

Po přestávce následovala druhá část kvalifikačních jízd, která však byla asi na 30 minut neplánovaně přerušena když jeden z účastníků nezvládl svého 1000 koňového Vipera, naštěstí se nikomu nic nestalo a odnesla to jen fotobuňka.

Po skončení druhé části kvalifikačních jízd byli nejlepší jezdi z každé skupiny seřazeni do stromu a začal klasický vyřazovák. Nejprve přišly na řadu V6, pak V8 a V8 s kompresorem a na konec veteráni. Bohužel jako obvykle někteří jezdci odjeli, tak je museli ve stromu zastoupit náhradníci. Pak už následovalo jen vyhlášení výsledků a předání pohárů a cen.

Celkově akci považuji za velmi povedenou, i když by se nějaké věci na zlepšení našly, tak aspoň máme o čem přemýšlet na příští ročník. Chtěl bych poděkovat hlavně Martinovi Sihelskému, Honzovi Domažlickému a jejich slečnám za pomoc při organizaci srazu. Dále děkujeme všem sponzorům a dalším lidem kteří se na organizaci podíleli.

Jirka 05

 

 

Výsledky & fotografie od Tomáše Rendla:

A ještě video:

 

A fotky na doplnění:

 

http://goldenmartha.rajce.idnes.cz/1._sprint_Mustangu_a_US_cars%2C_Tchorovice_-_letiste%2C_16.7.2011/

http://dagginek.rajce.idnes.cz/16.07.2011_Sraz_Sprinty_Mustangu_a_US_Cars_Tchorovice/

 

Na závěr bychom ještě jednou rádi poděkovali všem sponzorům a partnerům za to, že nám pomohli a umožnili nám zažít opravdu příjemný den plný skvělého závodění a další zábavy: