Český Krumlov 3.9.2011

5. září 2011

Jako v minulých dvou letech, i letos byl začátek září ve znamení našeho srazu v Českém Krumlově. Termín byl dán dlouho dopředu, ale prázdninové počasí v nás živilo nejistotu, jak to bude. Blíží se doba ledová nebo ještě existuje babí léto? A co myslíte, jak to dopadlo. Ti, kteří se zúčastnili, mají jasno Stejně jako bylo jasno celý víkend nad Českým Krumlovem.

Akce pro průzkumnou jednotku začala už v pátek 2.9., kdy byla na nádvoří pivovaru Eggenberg k vidění Jiřího Shelbyna 67
a Staroušův Dráček 05, dále Dannyho Drak 69 a se soumrakem přibyl i Honzův Macháček 04. Až na Jiřího jsme družbu s Krumlovem navázali v restauraci PAPA’S na břehu Vltavy a pozorujíce mimo jiné i hvězdy na obloze, byli v očekávání, jak nás přivítá sobotní ráno a kolik se nás sjede.3.9. ráno jsme přejeli z nádvoří do zahrady a připravili se na vítání a řazení přijedších stangů.
Mnoho členů přijelo samostatně nebo v menších či větších skupinách.

Největší tlupu devíti aut poskládal Boban 08 u Cukráku, ale i moravská větev dorazila v silné sestavě. V jednu chvíli panoval překvapivý poměr KLASIKY-NOVÉ 9:2, ale jak se začala zahrada zaplňovat, bylo vše jinak. Veretánů už moc nepřibylo, takže výsledek byl nakonec 3:1 ve prospěch ,,moderny“, ale celkem se nás na zahradě doslova tísnilo 38 aut, což byl počet nad očekávání.
Kolem jedenácté hodiny jsme byli takřka kompletní a spanilku, která se díky cizím svatbám posunula na dvanáctou tak stihli i opozdilci a zbloudilci, jejichž totožnost uchováme v tajnosti na 99 let:-).

Spanilá jízda letos vedla trochu jinudy a byla vylepšena asi 15-ti minutovou zastávkou na náměstí, kde stále ještě překáželi svatebčané. To nás nerozhodilo,rozptýlili jsme se v prostoru a mnozí se v horkém letním počasí zchladili zmrzlinou.

Po ukončení projížďky jsme se natěsnali zpět na pivovarskou zahradu a ukryli se před palčivými slunečními paprsky do stínu pártystanu, abychom trochu vychladli před lehkým obídkem. Po půl druhé se roztočily pípy a světlá dvanáctka i tmavá třináctka spatřily světlo světa, ale jen na chvíli. Takřka všichni totiž první pivo vdechli. Pomalu jsme se uváděli do relaxační nálady.

Pak se vzduch zatetelil žárem od roztopeného grilu a na rošt přistály první klobásy a steaky ze tří druhů masa. Mastné koutky spokojených a nadlábnutých účastníků svědčily o vynikající kvalitě všech poživatin.

Se zpožděním dorazil DJ Pepa, který se pochlubil úžasně vytuněným trabantem, kterého si prohlídli a poslechli snad všichni.
S příjezdem kapely TWISTED ROD a zvukaře Jardy začali první nedočkavci podupávat nožkama a vrtět hýžděma. V tu dobu už odjel Honza 04 za jinými povinnostmi a doufejme, že si to tam užil a odjezdu nelitoval. Rock’n’rollové tóny zpočátku přilákali na „travnatý parket“ jen pár dvojic, ale jak se zvyšovala konzumace zlatavého moku, tanečníků přibývalo. Nejlepší kreace opět předváděl klubový sólista Kaulík, kterej by měl být podle nadání a rytmu v těle černoch. I když letos ho ze žlutýho dresu svlíknul Petr 05, ten však kvalitu doháněl urputností a vysokým nasazením. Všichni se skvěle bavili. Navíc když atmosféru provoněl Kerim nejmíň 5-ti kilovou kejtičkou, kterou jako kouzelník vytáhl z kufru svého convertiblu a začal nás krmit pršutem.

Večer letěl jak splašenej a s blížící se půlnocí se začali klubáci pozvolna vytrácet za zaslouženým odpočinkem. Muzika burácela celým Krumlovem a slyšeli to i chlapci od Městské policie, kteří se zničehonic objevili v zahradě. Díky Bobanovu šarmu se podařilo vše uklidnit bez následků a zábava mohla po ubrání volume pokračovat skoro do čtvrté hodiny ranní…

Neděle nás vytáhla do ulic slunečními paprsky a plno nás nalákala na prohlídku zámku a výšlapu na věž. Kdo nezkusil neuvěří, jak moc je 132 schodů po probdělé noci. Úspěšnou akci jsme zakončili obědem a kolem druhé vyrazili k domovům. Na rozdíl od pátečních kolon cesta utěšeně ubíhala a všichni se v pořádku dostali do svých bydlišť. Víkend jsme si prostě užili a vovovovotom to je.

Danny 69

P.S. Pokud jsem na něco zapomněl nebo se někdo v reportáži poznal, tímto se hluboce omlouvám.


Fotky od Frankyho, fotky od Alexe 05, fotky od Janinky, fotky od Davida.