Na četná přání členů klubu jsme zorganizovali poslední společný výlet sezóny, a to, na zámek Červená Lhota a do Jihlavy. Téměř vše se dá zařídit, jenom to počasí si stále dělá, co chce a tak tomu bylo i v našem případě. Musím však, mužně přiznat, že mohlo být ještě hůř.

V 7.30 ráno jsem vyrazil z Ořecha, abych v 7.45 nabral našeho dvorního fotografa Tomáše Rendla a v 8.00 už jsme se sešli první skupina u benzínky Shell na D1. Už tam čekali Míla H., Vosel, Rulfík a Petr K. Mezitím jsme si vyzkoušeli akceleraci Stangů na mokré silnici (Bulliťákovi se to moc nepovedlo) a pak už jsme raději jeli opatrně. Letmou jízdou v odstavném pruhu dálnice se k nám připojil Kerim a další část výletníků čekala u OMV na benešovské silnici. Byli tam Houska, Janinka, Jarda V. a dojeli nás tam ještě Bulliťák a bráchové Filip s Vojtou. Po cestě do mezipřistání v Plané nad Lužnicí se k nám v Táboře připojil Miloš Š. V Plané jsme udělali parkovací zácpu u cukrárny, z čehož měl její majitel velikou radost. Tržba za kávy a zákusky mu dala zapomenout na ranní vstávání a šedivé nebe. K nepřehlédnutelné skupině se připojil i Drak z Plzně s kamarády.

Po občerstvení jsme pokračovali do prvního cíle naší cesty, na zámek Červená Lhota. Tam už na nás čekal Starouš s Klárkou a těsně před začátkem prohlídky nás dostihli zástupci Moravy Zdeněk Z., Heky, Michal a David. Absolvování prohlídky zámku v nás všech jistě zanechalo hluboké zážitky. Mnozí si jistě budou pamatovat i vůni řízků z parkoviště… Nojo, někdo holt řízky měl a někdo je holt neměl. Kvůli těm, kteří je neměli, jsme bez zdržování svižně vyrazili do druhého cíle našeho putování – do hlavního města kraje Vysočina – do Jihlavy.

Zde jsme byli v objednané restauraci Guesto vřele přivítáni slivovicí bez chleba a soli. Po dobrém a sytém obědě jsme převezli naše krasavce na nedaleké Masarykovo náměstí, kde jsme měli povolení od Města Jihlavy ke vjezdu, parkování a předvedení vozů. To bylo asi v 15 hodin a protože se zrovna trochu rozpršelo, někteří se rozhodli vyrazit směrem k domovu. To ovšem udělali chybu, protože za chvíli sluníčko zahnalo mraky, aby se podívalo na naše krásná autíčka a my jsme si mohli prohlédnout centrum Jihlavy. Naši Mustangové budili mezitím na náměstí vřelý zájem kolemjdoucích občanů a dozvěděli jsme se třeba i, že „ty dylino, to sou samý Ferrari“. No a bylo to. V 17 hodin jsme také opustili náměstí a odjeli směr domov.

Závěrem děkuji všem klubákům a jejich rodinným příslušníkům, že se rozhodli zpestřit si s kamarády podmračený podzimní den a zúčastnili se akce.

Zvlášť děkuji paní Renátě Zemanové za zajištění rychlého a velmi dobrého oběda v restauraci Guesto a jejímu manželovi panu Jiřímu Zemanovi za zajištění povolení ke vjezdu a parkování na náměstí.

Těším se na další klubové akce.

Váš Boban

A linky na fotky od ostatních účastníků vydařeného výletu: Miloslava, Janinky a Tomáše.