IV. MDA Ride – 23.6.2012

25. června 2012

Již podruhé jsme využili pozvání aktivně se zúčastnit akce MDA Ride, pořádané na pomoc dětem postiženým svalovou dystrofií. Mými dvěma úkoly bylo zajištění určeného počtu Mustangů a výběr příspěvku pro děti. S pomocí Vás všech se mi obojí hravě podařilo.

Abych to však vzal po pořádku. Mezi půl devátou a devátou hodinou ranní jsme se všichni sešli na náplavce u botelu Admirál v Praze na Smíchově v počtu 16 Mustangů a ještě více Mustangářů. Bylo to o šest aut víc, než mělo původně být. Při dobré vůli jsme auta v pohodě naskládali na okraj náplavky. Nebudu všechny jednotlivě jmenovat, na fotkách jejich auta dobře poznáte. Jenom vyzdvihnu aktivitu vzdálenějších mimopražských, především Janinky, Jirky Puršla a Honzy Háši.

Hlavní akce začala v 10 hodin a čas do oběda jsme trávili klábosením, poslechem kapel či zpěváků a ochutnávkou nabízených pochutin – a popitin. Ve 12.30 vypukla monstrózní akce – spanilá jízda. Desítky chopperů – převážně Harley Davidson – a naše krásné Mustangy vyrazily směrem na Zbraslav přes most Závodu Míru do Modřan a zpět po druhé straně Vltavy pod Vyšehradem přes Palackého most k botelu Admirál. Úkolem nás Mustangářů bylo svézt postižené děti. Z jejich řeči bylo patrné, že toto byl pro ně zlatý hřeb dne a zážitek, na který dlouho nezapomenou. Jak jsem již psal na fóru, vezl jsem 14-letého Daniela, který měl problém udržet hlavu rovně, nemohl hýbat ani rukama ani nohama. Přiznám, že mne, který denně naříká na své staré bolavé tělo, přestalo najednou všechno bolet (ale jenom na chvíli). Dále musím konstatovat, že stejně jako vloni byla spanilá jízda dokonale zajištěna. Desítky motorkářů a policistů blokovaly křižovatky. Přiznám, že to byl zvláštní pocit jet přes křižovatky na červenou. Spanilá jízda trvala asi hodinu.

Po 14 hodině došlo na předávání peněz a šeků (také jsme jeden krásný na místě operativně vyrobili) a my jsme za klub a klubáky předali dětem do kasičky celkem 20.800,- Kč. Nádhera!!! Mezi klubáky se vybralo 16.800,- Kč a výbor rozhodl dát z klubových peněz 4.000,- Kč. „Káďa“, šéf MDA Ride ČR nám moc děkoval a zdůraznil, že jsou šťastni, že jsme sponzoři dětí a že jim s akcí pomáháme. Na rozdíl od Wranglerářů, kteří s nimi začínali – a rychle skončili, je na nás polehnutí a je s námi skvělá spolupráce.

I my jsme poděkovali za hezkou akci a slíbili jsme, že pokud to bude jenom trochu možné, zúčastníme se i příští rok. A závěrem chci ještě jednou poděkovat všem členům klubu, kteří přijeli udělat radost dětem a všem, kteří přispěli jistě na dobrou věc.

Boban

P.S.: Možná se někteří pamatujete na Davida s Lucií a jejich pětilitrové kupé, které někteří dodnes přezdívají „Bankrobber Sally“. David se na svém Harleyi přijel také podívat a kdyby se tam dával pohár pro nejvzdálenějšího účastníka, s přehledem by se svou Irskou značkou vyhrál 🙂

Webmasér