Ve středočeském Kladně se letos po dlouhých přípravách otevřel Mustang Bar, který náš člen Václav věnoval vozům s plnokrevníkem ve znaku. Bylo tedy jen otázkou času, než se jeho nový bar s restaurací stanou podporovateli klubu, neboť zejména pro naše členy je podnik určen. Dali jsme s Vaškem hlavy dohromady a připravili pro vás zpestření zářijové soboty. Potěšilo nás všechny, že se u baru sešlo 28 Mustangů a 1 Dodge.

Výlet začínal na tradičním odpočívadle u Cukráku před devátou hodinou. Dle ohlasů na fóru jsme se trochu báli, že nás tam bude stěží osm, nakonec se tam ale sjela takové stádo Mustangů, že jsme to tam celé úplně zablokovali 🙂 Vašek se ujal vedení po trase výletu, kterou dával dohromady s jeho kamarádem a v týdnu to pro jistotu ještě projeli, abychom nenarazili na nějakou nečekanou objížďku nebo komplikaci. Trasa vedla přes náměstí ve Zbraslavi, podél Vltavy až na Slapy, u kterých jsme si dali krátkou přestávku na cigárko a kávu.

Pokračovali jsme krásnou přírodou přes Nový Knín, Mníšek pod Brdy, Řevnici a Lety až do Karlštejna. Po cestě nás dvakrát rozdělily jedny koleje, moc našim železničářům děkujeme – poprvé byly stažené 10 minut a neprojelo vůbec nic. Čelo naší kolony jsme dojeli v Karlštejně, tam jsme dali ještě kratší pauzu, neboť se blížilo poledne a to jsme měli být již u baru. Nakopli jsme mašiny a už jsme si to řezali přes Srbsko a Loděnice na dálnici a po nové Karlovarce, až do Kladna, kde jsme obsadili betonový plac u Mustang Baru, kde nás čekala početná parta dalších Mustangářů, kteří nezvládli ranní vstávání a dorazili proto rovnou sem.

Každý řidič obdržel od Vaška osvěživý nealkoholický koktejl, při jehož degustaci jsme si všichni krásný bar detailně prohlédli. Následně jsme si objednali z pětichodového menu, které personál připravil, aby lidé nečekali při objednávkách z běžného jídeláku. Náš stůl si zvolil cheeseburgery a byly dobré. Poslední objednávku dostal na stůl Jirka Chudoba, čekal přes hodinu, ale na druhou stranu je pravda, že jsme restauraci obsadili snad do posledního místa a v kuchyni se asi muselo šílet. Nicméně personál se snažil a co jsem tak slyšel, lidem chutnalo.

Po obědě se skupina začala pomalu rozjíždět do všech stran. O odjezd té největší party jsem se postaral já, když jsem všem nabídl možnost zajet si do mého muzea arkádových videoher ArcadeHry v nedalekém Červeném Újezdě, kam jsme dorazili před čtvrtou. Pro členy jsem samozřejmě ihned zařídil snížené vstupné, a pak si užil rozzářené pohledy klubáků, kteří si zavzpomínaly na hry svého mládí, někteří i s nadšenými dětmi. V šest hodin jsme Arénu jako obvykle uzavřeli a tím skončil výlet i pro mě. Marty a Rulfíci pokračovali ještě na motokáry.

Celkově vzato děkujeme Vaškovi za pěknou projížďku a za odvahu se kterou se pustil do jediného značkového Mustang Baru. Když budete mít cestu kolem, určitě se tam zastavte. Mustang Riders vám tento podnik doporučují. Snad letos ještě jeden výlet stihneme!

Honza Orna