V souladu s příslovím, že „osvědčené věci by se neměly příliš měnit“ jsem naplánoval program II. Srazu Mustangů na brněnské přehradě v podobném duchu jako v roce 2012. Sraz roku 2013 byl spojený s valnou volební hromadou a také jsem se snažil vymyslet něco navíc, co by pro lidi mohlo být zajímavé – jednak to byla ochutnávka moravských vín a klobásek, přednáška kamaráda o výletu po Americe, kde projel část Route 66 a také závody na šlapadlech.

Na místo jsem dorazil ráno po osmé hodině, abych obhlédl terén. Žádné kaluže po dvou dnech deště naštěstí nebyly, ale ta část terénu, kde je hlína, byla značně nasáklá vodou, ale přišlo mi to ještě docela „v normě“. Nicméně majitel restaurace zamítl kvůli velkému podmáčení možnost jet autem okolo restaurace na louku, kde by se vešlo dalších cca 15 mustangů. Kolem deváté hodiny začali jezdit první účastníci a začali se řadit dole na parkovišti vedle mého koníka. Dosluhujícímu předsedovi jsem Macháčka poslal na břeh přehrady na vybrané krásné místo, ale se mu tam nelíbilo. Jenže Macháček si postavil hlavu a nechtěl odsud vyjet , nakonec ho pár členů muselo strčit do zadku . Jakmile se spodní parkoviště naplnilo, museli jsme koně hnát do kopce na vyhlídku. Bohužel terén byl horší než se zdál a V6 bez samosvoru měly obrovský problém se nahoru „vyškrábat“ . Naštěstí začalo svítit (objednané ) sluníčko a cesta trochu vyschla a ujezdila se, takže to později takový problém nebyl. Postupně se parkoviště zaplnilo do posledního místa, celkem přijelo na 30 mustangů na parkoviště pro 10 aut

V 9:30 jsem omylem svolal valnou volební hromadu, abychom to pak v 10h měli perfektně nacvičené Když jsem byl na valné hromadě, tak za mě organizoval parkování koníků kamarád AMRAAM z Brna, který měl navečer přichystanou přednášku k R66. Jediný opozdilec na VVH byl Franky, který navíc jako jediný protestant nesouhlasil s novým složením klubového výboru

Po odhlasování si významných funkcí za horentní odměny jsme se odebrali k obědu. Většina lidí vypadala docela spokojeně, až na výjimky, které mají holt občas smůlu, viď Housko?

Dále byla v plánu spanilá jízda, která vedla přes přístaviště, okolo přehrady na Rozdrojovice, Jinačovice, Kuřim, dále na Brno přes nový dlouhý tunel a zpátky na přehradu. Kvůli pár čekajícím členům na jídlo (např. Houska ) se o půl hodiny posunul odjezd, tak jsme měli trochu časový skluz. S brněnským kamarádem Trinomem, který na akci fotil spolu s Rendlíkem, jsme měli domluvené, že natočí na tři kamery naši spanilou jízdu. Hlavně pak v tom novém dlouhém tunelu, kde jsme byli domluvení, že pojede pomalu v pravém pruhu, abychom ho mohli v pěkném zrychlení a burácení koníků předjet. Když jsem byl na konci tunelu a slyšel za sebou to neskutečně krásné burácení, jako kdybych slyšel rajskou hudbu, která mi vyčarovala úsměv na tváři. Už se těším na to video !!!

Když jsme přijeli zpět ke Kotvě, zůstalo na místě jen kolem šesti Mustangů. Někteří se jeli ubytovat a přijeli později a jiní se již vydali na cestu domů….že Franky…. Na místě již čekal kamarád sommelier, který měl pro nás připravené vína a klobásky k degustaci. Ze začátku to vypadalo, že budeme pouze dva Nakonec se vrátilo pár lidí, kteří se byli ubytovat, tak nás tam bylo jen kolem 10-ti lidí. Klobásky byly opravdu vynikající a měly velký úspěch, stejně jako některá vína. Jelikož nás tam bylo jen pár, vína následně hojně zůstalo i na večerní zábavu

Následovala individuální zábava – někdo jel na hrad Veveří, většina včetně mě jela parníkem na přístaviště. O krásné sportovní šlapadla bohužel nikdo neprojevil zájem . Na přístavišti šla pak jedna skupina na pouť a druhá na mini turnaj v minigolfu . Souboj to byl obrovský, do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude vítězem, nakonec díky náhodě na poslední jamce jsem vyhrál já a to musím veřejně deklarovat, že naposled jsem minigolf hrál 26.5. 2012, tedy před rokem, kdy byl sraz Mustangů 2012, jak Franky postupně likvidoval protihráče . Ke konci turnaje začalo docela slušně pršet, ale jelikož je tam hodně stromů, tak jsme to téměř nepocítili.

Po turnaji jsme jeli zpět parníkem ke Kotvě, kde na nás již čekal kamarád Martin – AMRAAM, aby se s námi mohl podělit o své zážitky z cestování po Americe, kde byl na podzim minulého roku. Přednáška to byla vskutku obsáhlá, plná zajímavých poznatků a zkušeností, které se můžou hodit, pokud někdo uvažuje o cestě do US. Martin vydržel přednášet celé dvě hodiny s krátkou pauzičkou, za což mu zaslouží můj velký dík. Vím, že se na to dlouho připravoval a ani se kvůli tomu pořádně nevyspal .

Vzhledem k tomu, že neustále pršelo, jsem domluvil s majitelem restaurace, že na ohňostroje přejedeme raději autem, k jeho druhé restauraci Na Kozí Horce (je to asi jen 500m, ale v bahnitém terénu), což musel domluvit s Policií, která všechny parkoviště ze mě neznámého důvodu uzavřela. Přijeli jsme na místo, pobyli 40min v druhé restauraci a pak hurá na ohňostroj. Nutno říct, že minulý rok se mi to líbilo více, ale možná jen proto, že jsem byl na nich poprvé…nebo, že mi chyběl bavič Franky z minulého roku.

Po skončení ohňostrojů jsme ještě s Trinomem rozvezli lidi do hotelu Veveří a pak se vydal na cestu domů, kam jsem přijel zcela vyčerpán o půlnoci.

Pro vítěze v jednotlivých soutěžích jsem měl připravené hodnotné ceny, leč bohužel fotbal se nekonal kvůli počasí a malé účasti, o šlapadla nebyl zájem a v minigolfu jsem vyhrál já Děkuji všem, kdo jste za tak nejisté předpovědi počasí na akci dorazili! Speciální poděkování pak patří Martinu AMRAAMOVI, Trinomovi a mé rodině za trpělivost .

Heky

Poznámka webmasérova: Na Tomášovy fotky chvilku počkejte, Tomáš sice fotil, ale je dost zaneprázdněn, takže fotky budou v blízké budoucnosti. Zatím je k dispozici Hekyho galerie a Trinomovy fotky na G+.

 

Na Youtube jsou k vidění dvě videa zaparkovaná auta a odjezd na spanilou jízdu.