V. MDA Ride 22. 6. 2013

1. července 2013

Jako tradičně několik posledních let, i letos, se 14 členů našeho klubu zúčastnilo V. ročníku MDA Ride konaného v sobotu 22. 6. 2013.

Byli jsme domluveni, že se sejdeme rovnou na místě nejpozději do 9.30 hodin ráno. Tak se i stalo. O hodinu dřív již na místo dorazil náš prodejce klubového shopu, Houska mladší, aby včas vystavil čerstvě vyrobené zboží. Při stavbě stánku mu zdatně pomáhal táta Houska a Radek From Hell.

Pozdravili jsme se postupně se známými a okoukli sortiment prodejních stánků. Bohužel musím konstatovat, že jediný stánek s občerstvením, kde ještě v půl dvanácté nabízeli pouze párek v rohlíku, byl velkou slabinou akce. Řízky jsem vyjímečně s sebou neměl a tak jsem docela trpěl.

Ve 12.30 hodin jsme, dle ohlášení, vyrazili na spanilou jízdu za doprovodu cca 300 motorek. I tady se tentokrát vyskytla chybička ze strany motorkářských pořadatelů, kteří neohlídali dvě křižovatky, a tak jsme, při respektu červené na semaforu, ztratili hlavní kolonu. Po chvíli tápání jsme se v Modřanech zase spojili.

Po návratu ze spanilé jízdy došlo na vyhlašování výše příspěvků jednotlivých větších přispěvovatelů. Dar našeho klubu včetně příspěvků členů byl třetím nejvyšším. Celkem jsme do pokladny MDA Ride přispěli částkou 27 tisíc Kč. Všem, kteří přispěli, ještě jednou děkuji.

Asi ve 14.30 hodin jsme se pomalu začali vytrácet směrem k našim domovům. Příští rok se této akce, i přes dva malé nedostatky, opět rádi zúčastníme. Já se bez řízků půl dne obejdu, ale postiženým dětem i naše malá finanční pomoc určitě přijde vhod. A to jsem ještě nemluvil o tom, jak si všichni užívali svezení v Mustangu. Mají na co vzpomínat a nač se celý rok těšit.

Tak za rok zase nashledanou.

Boban