Krumlov 2013

10. září 2013

Pátý ročník srazu MRC v Českém Krumlově přes počáteční porodní bolesti začal dostávat podobu hned začátkem roku, protože krumlovské víkendy se zaplňují různými akcemi už od dubna a nechtěli jsme jezdit na sněhu. Vyšlo to na začátek září a jak se termín blížil, dlouhodobá předpověď slibovala větší štěstí než vloni, kdy jsme měli i deštík.

Letitá zkušenost láká stále víc lidí už v pátek a letos padl rekord. Vloni se nás v restauraci Papas krčilo asi šest, tak Starouš letos po domluvě zamluvil deset míst a představte si, že to nestačilo. Na nádvoří se večer objevilo osm stangů a nejvíc naší skupinu rozšířili Houskovci, kteří přijeli i se shopem a bylo jich víc než Hujerů.

Sobota nás uvítala azurovou oblohou, tak jsme před devátou ráno nechali odemknout fortnu a čekali na první sobotní účastníky, kteří brzy začali zaplňovat pivovarskou zahradu a nakonec se sjelo skoro čtyřicet aut.

Lidi se šli ubytovat, Houskové vybalili shop a teplé počasí nás donutilo škubnout první sud už před exkurzí. Místní měli rozbité chlazení, ale cimrmanovský výrok, že teplý pivo je horší než studená Němka, je donutil vyměnit aparaturu a pak už to bylo jak ze sedmýho schodu.

Po obědě jsme se v počtu asi šedesáti lidí (oproti původně očekávaným dvaceti) sešli na prohlídku pivovaru a hned na začátku nás rozsekal „unavený“ průvodce, když prohlásil, že: „Původně byl pivovar v zámku, ale když přišli Schwarzenbergové tak zjistili, že se tady leje a museli udělat něco většího“. Po pár minutách ho provozní nechala vyměnit a zbytek exkurze i s ochutnávkou jsme si nerušeně vychutnali.

Čas pokročil ke druhé odpoledne a bylo třeba rozjet soutěže, aby se stihly dohrát než padne tma i účinkující. Areály jednotlivých sportovišť byly připraveny, rozhodčí z řad členů taky, tak začal vrh pneumatikou v kategoriích žen a mužů, poté následoval kop míčem na cíl a turnaj v pétanque. Celou dobu nám k tomu hrál bezchybný DJ Pavel Hajný, všude panovala skvělá nálada, pivo bylo studený, maso grilovaný a pomalu se začalo stmívat. To byl signál svolat všechny do párty stanu a vyrukovat s kvízem, který měl letos patnáct otázek a zúčastnilo se hodně klubáků.

Po vyhodnocení kvízu byli vyhlášeni vítězové a vítězky jednotlivých soutěží a obdrželi poháry i hodnotné ceny. Pro velké množství dekorovaných ušetřím stránku tím, že nebudu psát jejich jmenný seznam a omezím se pouze na vítěze o nejkrásnější auto srazu. Ve veteránech vyhrál mustang Radima Kahovce a mezi moderními k překvapení všech Fromhellova V6-ka. Asi to byla kompenzace za to, že dostal už dopoledne od Koudyho oříškovou čokoládu s obrázkem praveverky z filmu Doba ledová a provokatéři pekelníka ponoukali, ať lískáče vyloupe a nasype do nádrže, že na ně chvíli pojede. Ale nic proti V6-kám.

Pak už byla jen volná zábava a všichni si užívali

Po setmění se rozjela show v pododě průjezdu stanem a troškou toho tůrování, ale v kombinaci s hudbou jsme daleko překročili povolenou hlukovou hranici a někdo z blízkého penzionu zavolal měšťáky. Ti se nedali obměkčit ani Broňovou vynikající borovičkou a vzali nám voltage. Tak jsme dali ještě pár piv a rozešli se k jiným osvěžovnám a penzionům.

V neděli kolem půl desáté jsme se skoro všichni sešli v zahradě a s půlhodinovým předstihem v počtu čtrnáct aut vyrazili na plánovaný výlet na Kleť. Počasí se stále drželo na slunečno a jízda jednosedačkovou lanovkou byla zaslouženou odměnou.

Pod nejstarší rozhlednou v republice jsme objevili stůl plný pohárů, ale nebyly pro nás. Pořádal se tam závod do vrchu na strojích poháněných vlastní silou a do žlutýho trika se oblíknul Bulliťák hláškou: „To je pro ty cykloidioty“, načež ho z něj zase málem vyklepali, protože jich pár už bylo v cíli a slyšeli to. Nakonec se to obešlo bez kontaktu a lanovka nás bezpečně dopravila do nížiny.

Tam jsme se po kávičce rozloučili a rozjeli k domovům, ke kterým podle mých informací dojeli všichni bezpečně a bez problémů.

Všem klubákům, kteří do Krumlova přijeli, děkuju za účast, snad nelitovali a pohodově strávený víkend ve společnosti kamarádů jim byl dostatečnou odměnou.

Nakonec děkuju všem, kteří pomohli s organizací a jsem rád, že aktivních členů přibývá, klub si to zaslouží.

MUSTANGRIDERSCLUB FOREVER

Danny 69

Fotogalerie Ramida a Hekyho.