Tak je za námi další sraz MRC, který jak jinak než bezchybně, zorganizoval Heky. Sraz začal na parkovišti školy ISŠA v 9:45, kde již čekala většina účastníků, takže jsme mohli vyrazit směrem k dějišti závodu veteránů.Jak minulý rok tak i tento se bylo vskutku na co dívat. Velké množství krásných naleštěných automobilů i motocyklů s rokem výroby na začátku minulého století a v nich posádky v dobovém oblečení, no prostě nádhera. Po zhlédnutí startu jízdy veteránů se přesunujeme zpět k našim miláčkům.

Ve 12:45 odjíždíme na oběd do Pohádkové hospůdky. Zde máme opět zajištěno velké parkoviště jen pro nás. Vaří zde velmi dobře a ty obrovské porce, paráda! Jen co jsme se dojedli, velí Heky odjezd, směr Boby centrum. Průjezd Brnem proběhl nečekaně hladce a tak v 15:25 parkujeme společně své oře u motokárové dráhy v Boby centru. Dráhu máme zamluvenou do 17 hodin. Zájemců je hodně, celkem 26, z toho 4 ženy. No není se čemu divit, pro první tři nejrychlejší, jsou nachystány vskutku hodnotné ceny a to poukazy na odběr paliva u společnosti Shell, která naši akci zasponzorovala a tímto jim vřele děkujeme za podporu. Dle vitríny je tento měsíc rekord trati něco málo přes 22 vteřin, no uvidíme, adrenalin stoupá, jde se na to! Jedou vždy 4 motokáry na 5 minut. Tak mám to za sebou, uff, byl to pro mne fakt neskutečný zážitek! Vysoukávám se z motokáry a třepu se jak drahý pes v zimě, tep tak 200 za minutu! Poprvé jsem v tom seděl a byla to paráda! Teď rychle k výsledkové listině, ať se podívám, jaké jsem zajel nejrychlejší kolo, 26,05, jsem spokojen, i když to na bednu nestačilo. První byl Vojta Peško s časem 25,057, druhý Michal Vernarec s časem 25,168, třetí byl Jan Jambor s časem 25,763. Mezi ženami bylo pořadí následující, první byla Marie Šmahelová s časem 30,373, druhá Petra Zimčíková s časem 31,242 a třetí byla Makča Zimčíková s časem 32,128.

Máme odzávoděno, tak startujeme směr Vyškov. V 17:35 přijíždíme na Masarykovo náměstí ve Vyškově. Již po cestě potkáváme spousty lidí, kteří nám mávají. To ještě ale není nic proti tomu, kolik lidí na nás čekalo na náměstí! Mým odhadem cca 500 lidí. Neskutečné, připadám si jako celebrita, kterou vítají davy fanoušků. Mustangy seřadíme pěkně do řady a prohlídka může začít. Již se stmívá, no jo léto už je pryč, takže v 18:30 odjíždíme z náměstí za pološera. Ale o to víc vyniknou na Mustanzích jedinečná osvětlení. Na rozloučenou ještě pořádně zatůrujeme motory, je to koncert 🙂

Kolem 19hod. přijíždíme na ubytování a večeři do hotelu Nemojanský Mlýn. Vše proběhlo hladce, ubytováni jsme a dopředu nahlášená večeře je kolem 20 hodiny na stole. Jediné co nás docela zarazilo, byl požadavek na zaplacení noclehu a snídaně již v den příjezdu! Večerní volnou zábavu jsme si zpestřili ping-pongem a stolním fotbálkem. Po večeří proběhlo vyhlášení výsledků soutěže o nejvzdálenějšího účastníka, nejhezčí auto srazu a nejrychlejší jezdce na motokárách. Výsledky motokár jsou výše, za první místo dostal vítěz výhru 2000kč v poukazu na Shell, 2.místo 1000kč na Shell a 3.místo také 1000kč. Jako nejvzdálenější účastník byl Vojta Bogi z Mostu, který rovněž dostal poukaz na 2000kč na Shell. Nejhezčí auto srazu vyhrál zcela jednoznačně Pavel Roubínek se svým krásným veteránem, rovněž 2000kč v poukazu na Shell, bohužel si pro svého miláčka musel večer zavolat odtahovku, protože se mu po cestě do Vyškova začaly ozývat prapodivné rány z motoru.

V neděli se od 8:15 scházíme u snídaně. Po snídani si jdeme někteří prohlédnout zahradu a venkovní zázemí Nemojanského Mlýna, mají to tu mooc hezké, upravená zahrada s jezírkem uprostřed, které je plné barevných ryb. Hned vedle tenisové kurty a hřiště pro děti. V 9:15 hodin jsme již u svých miláčků a Heky velí k odjezdu směr Brno-Bosonohy.

Před 10 hodinou přijíždíme k závodní dráze pro RC modely. I zde na nás již čekají. Po vystoupení z aut si nešlo nevšimnout, poletujícího dronu s kamerou, který nás sledoval, až do areálu závodiště. Zde jsou nachystány RC modely pro dopolední závod. Po krátké instruktáži, jsme rozděleni do skupin po 5 lidech, později jen po 4, jeden model (zrovna Mustang ☺) odmítal poslušnost. První jízdy jsou pro většinu naprostým bojem s ovladačem a modelem, jenž křižuje tratí všemi směry, výlet mimo trať, není tedy vůbec výjimkou. Postupem času se ovládání modelů stává snadnější a ti nejlepší z nás již projíždí trať bezchybně. Finálová jízda již nabízí vskutku napínavou a do posledního metru dramatickou podívanou. Výsledek klání je následující: 1. Heky junior (za výrazného přispění Igora Vlahoviče z Masters.cz) 2. Radek Antoň, 3. Zdenek Lichnovský . Vítězové jsou opět odměněni hodnotnými poukázkami od společnosti Shell, ve stejných hodnotách jako u motokár. Je odzávoděno, ceny rozdány, loučíme se tedy s pořadateli a odjíždíme. Někteří již k domovu a většina z účastníků ještě na oběd do nedaleké restaurace DTJ.

Na oběd jsme museli docela dlouho čekat, což nebylo úplně ideální, ale naštěstí to stálo za to čekání, protože jídlo to bylo excelentní. Zvláště pak polévka kulajda, tak takovou dobrou jsem opravdu dlouho neměl ! ☺. Po obědě jsme se všichni rozloučili a vydali zpět ke svým domovům.

Každopádně kdo nebyl tak opět o moc přišel! 🙂 Díky Heky už se těším na další sraz!

MartinZ

 

Pár fotek od Hekyho (zbytek má na rajčeti):

 

Podívejte se také na report masters.cz a hlavně na galerii Kat Von P – luxusní fotografie.