MDA RIDE 2017

17. června 2017

Devátý ročník MDA RIDE se letos konal již podruhé na Václavském náměstí, kam se akce přestěhovala ze smíchovské náplavky.

Na místo jsme dorazili po půl deváté a spodní část Václaváku se začala rychle plnit. Motorkářů bylo několik set a i počet mustangů překonal všechna očekávání. Navíc nás, hrdé členy Mustang Riders Clubu, doplnili kluci z 1st Veteran US Car Clubu Praha, takže se při spanilé jízdě dostalo na všechny zájemce z řad dětí postižených svalovou distrofií. Hrdí jsme ne proto, že bychom machrovali, ale proto, že se této úžasné akce můžeme aktivně účastnit již několik let a vždy tvoříme důležitou část tohoto charitativního srazu. Dík patří hlavnímu organizátorovi akce Josefu Káďovi Kadeřábkovi, který nás kdysi přizval a tím z MRC udělal nedílnou součást této bohulibé sešlosti.

V deset dopoledne už náměstí praskalo ve švech a stovky návštěvníků sledovaly bohatý program. Kapely a další interpreti se střídali až do doby, kdy nastal čas pro to důležité, což bylo předání finančních darů pro postižené děti, mimo jiné taky od motorkářů z Norska a Švýcarska. My jsme mohli za MRC díky úspěšným sprintům a štědrosti některých členů věnovat šek s kulatou částkou 60 000,- Kč.

Po předání šeků se začal připravovat další vrchol akce, spanilá jízda Prahou. Do aut jsme naložili děti, za kolonou harleyářů utvořili vlastní šik a už to jelo. Celej štrůdl měl na délku několik kilometrů a celou trasu lemovali stovky až tisíce nadšených diváků, kteří asi něco podobného moc často neviděli. Křižovatky byly zablokovány, takže jsme jeli červená nečervená a na místě startu jsme se po asi hodince sjeli v plném počtu. Cestou jsme zažili i veselé příhody z natáčení, například když asi pětiletý chlapeček oznámil v Dannyho Macháčkovi mamince, že musí nutně na záchod a protože nešlo zastavit, vyčůral se cestou přes Nuselák do petky.

Radost v očích dětí převážila i to, že spanilka vedla vesměs po dlažbě a slušně nás to naklepalo. A protože přálo i počasí, všichni zúčastnění si to náramně užili a skvěle strávili sobotu.

Takže Káďo, ještě jednou díky a zase za rok.