Friends Fest

17. srpna 2019

V místě, které má většina spojené s Velkou Pardubickou se 17. 8. 2019 konal Friends Fest, vlastně taková malá Amerika a náš klub byl u toho a pro návštěvníky festivalu uspořádal na hlavní třídě výstavu vozidel Ford Mustang, v které byly zastoupeny všechny generace, konkrétně jsme vystavovali vozy od roku 1967 až po současnost a naši expozici uzavíral oranžový Dodge Challenger.

Páteční příjezd

Celou akci jsme zahájili již v páteční podvečer účastí na spanilé jízdě, která začínala po výstavě amerických vozů a motocyklů na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Bohužel počasí této jízdě nebylo moc nakloněno a jen jsme náměstí opustili Zelenou branou, začaly z oblohy padat proudy vody. Nicméně ani to neodradilo davy přihlížejících, kteří lemovali trasu vyjížďky a myslím si, že policisté, kteří uzavírali křižovatky a museli být promoklí na kost, si zaslouží poděkování. Dojezd kolony do areálu závodiště již opět vítala rozjasněná obloha.  Očekávání akce jsme si zkrátili posezením v Americkém stylu, kde jinde než v Road Café.

Vydařená sobota

Sobotní ráno nás přivítalo krásným počasím, takže se nám dobře rovnaly vozy dle roku výroby, včetně umístění cedulek s popisem.

Přelet Gripenů zahájil akci, která mimo hlavní pódium probíhala i na dalších místech, a bylo opravdu na co koukat. V Military zóně probíhaly vojenské ukázky včetně legendárního tanku Sherman. V Rodeo zóně bylo k vidění Polo a nefalšované kovbojské rodeo. Na druhém pódiu se střídaly vystoupení s ukázkou dřevorubeckých show, kaskadérských i hudebních vystoupení.  Vraťme se však k hlavnímu pódiu, kde jsme mohli přihlížet vystoupením pistolnice Annity, tanečním vystoupením, módní přehlídce a k vidění byli také indiáni. Ani hudební příznivci nepřišli zkrátka, neb dorazil samotný ELVIS (Vláďa Lichnovský) se svojí úžasnou šou.

Mustang Riders na podiu

Ani my jsme nezaháleli a na pódiu představili ve dvou vstupech hned několik vozů. V prvním vstupu se představil Shelby Mustang  GT350 1967, s motorem 289 cui 330 HP následován Dodge Challenger 1970 383 cui 335 HP .

V druhém vstupu jsme představili následné generace, za druhou generaci Ford Mustang Cobra II 1977 s motorem 302 cui 130 HP (na fotografii vlevo), za třetí generaci Ford Mustang 1979 takzvaný FOX s motorem 302 cui 142 HP (na fotografii uprostřed) a za čtvrtou generaci Ford Mustang 1999 3,8 l 193 HP replika Police SVT by Dan Brockett „Officer Dan“ (na fotografii vpravo).

Suzi a ohňostroj na závěr

K vidění bylo mnoho amerických vozů ať už v sekci US cars, nebo ploše vyhrazené pro Mustangy.

Povedenou akci završila americká legenda Suzi Quatro a konečnou tečku za nádherně stráveným dnem udělal ohňostroj s podmanivým hudebním doprovodem.

Na závěr bych chtěl poděkovat Martinu Sládkovi za organizaci naší sekce a samozřejmě pořadatelům za přípravu této úžasné akce.

Lukáš S.